FDA ostrzega przed przedawkowaniem wskutek błędów w dawkowaniu semaglutydu recepturowego z fiolek

Przetłumaczono z angielskiego oryginału, który pozostaje wersją wiążącą. Czytaj po angielsku

FDA ostrzegła lekarzy, podmioty sporządzające leki recepturowe i pacjentów przed zdarzeniami niepożądanymi związanymi z błędami w dawkowaniu semaglutydu recepturowego dostarczanego w fiolkach wielodawkowych. Niektórzy pacjenci pobierali dawki od pięciu do 20 razy większe od zamierzonych, a niektórzy lekarze popełniali błędy przy przeliczaniu miligramów na jednostki, co prowadziło do dawek od pięciu do 10 razy za wysokich. Zgłaszane szkody obejmowały nudności, wymioty, omdlenia, odwodnienie, ostre zapalenie trzustki i kamicę żółciową, a część pacjentów wymagała hospitalizacji.

Źródło

  1. 01FDA alerts health care providers, compounders and patients of dosing errors associated with compounded injectable semaglutide products(otwiera źródło w nowej karcie) U.S. Food and Drug Administration

Powiązane peptydy

  1. ZatwierdzonySemaglutideAgonista receptora GLP-131